fbpx

Mluvíme hlavně o osobním účtu na Facebooku a ztrátě přístupů do Business Manageru.

Zablokování přístupu na Facebook je hrůzou pro každého, kdo s těmito účty pracuje. Jak víme, jakékoliv dovolávání se pomoci je náročné. Stejně, jako nás před nedávnem Facebook vystrašil tím, že přestali chodit ověřovací SMS, tak stejně tak rychle vám mohou zablokovat účet.

Proto vždy doporučujeme dělat předběžná opatření, než pak hasit oheň a zakládat nové účty, dopisovat si s podporou a dovolávat se pomoci.

Nezapomeňte! Účet vám mohou zablokovat, i když se přihlašujete z některé země EU. Neplatí to tedy jen pro Asii nebo Ameriku, ale pro jakékoliv přihlášení, které by pro Facebook mohlo být neznámé.


Pár základních tipů, díky kterým si můžete ušetřit nervy

  1. Přihlašujte se vždy přes VPN

Stáhněte si VPN do počítače i do telefonu. Jakmile se přihlásíte přes wifi, kterou Facebook nezná, odhlásí vás. A tady nastává ten kritický moment. Ještě než se znovu přihlásíte ke svému účtu, zkontrolujte, že máte VPN zapnutou! Jinak se vaše přihlášení stane pro FB podezřelým.

My doporučujeme NordVPN. Sice není zadarmo, ale ztráta vašich účtů by mohla být ještě dražší.  1. Hotspot vs wifi

Pokud to jen trochu jde, využijte data z telefonu a přihlašujte se přes hotspot. Jelikož je váš telefon pro Facebook známé zařízení (pokud jste se tedy v minulosti přihlašovali), nebude ho považovat za podezřelé.

V EU můžete využít klasická data, která máte na své SIM kartě. Mimo EU doporučujeme pořídit místní SIM kartu.

Není vždy dobré spoléhat na wifi připojení. Nemusí být všude dostupné a někdy se může stát, že wifi bude slabší než data (vlastní zkušenost). Pokud tedy potřebujete být často online, může být tohle řešení.

Zahraniční SIM karty ale nedoporučujeme kupovat online. Obvykle je to výrazně dražší než když ji koupíte na místě, a to i na letišti.  1. Neměňte často wifi

Tento bod navazuje na předchozí. Pokud máte možnost, využívejte raději hotspot než wifi. Zvláště pokud cestujete a často měníte místo. Pokud jste třeba týden na jednom místě a vracíte se poté zpátky do ČR, nemusí to být problém.

  1. Dvoufázové ověření pomocí autentizační aplikace

To, že je dvoufázové ověření naprostý základ, asi nemusíme ani říkat. Ale opakování je matka moudrosti, a proto si to raději znovu zkontrolujte!

Věříme, že v dnešní době už nikdo nemá nastavené ověřování pomocí SMS. Ale pokud by se tu náhodou někdo takový našel, doporučujeme přenastavit na ověření pomocí autentizační aplikace.

SMS aktuálně fungují jen vybraným šťastlivcům a do budoucna na ně spoleh nebude už vůbec. A pokud budete měnit SIM kartu za zahraniční, tak to také není ideální řešení. Jelikož budete muset mít vyřešenou vaší domácí SIM kartu jako eSIM, aby vám i nadále SMS chodily.

Pro případ nouze si můžete ještě před odjezdem vygenerovat jednorázové kódy, které můžete použít, pokud by ani aplikace nefungovala. Tyto kódy najdete v nastavení vašeho profilu na Facebooku v sekci Heslo a zabezpečení. 

Nastavení a soukromí → Nastavení → Heslo a zabezpečení → Dvoufázové ověření (vyberete váš Facebook účet) → Další způsoby.

A pokud budete šťastlivci, tak zde uvidíte možnost vygenerovat jednorázové kódy.

Nečekejte do zítřka. Pobavme se hned o tom, jak můžete vyrůst!

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *