fbpx

Mezi jednu z nejdůležitějších věcí, která by měla patřit mezi numero uno po založení firemního Business Manageru (BM), jednoznačně patří možnost jeho ověření. Mezi největší výhodu patří fakt, že by nemělo docházet k náhodným blokacím (ale tady vás hned zkraje zklamu, bohužel už i to jsem zažil). Dlouhodobě se však mezi firemními BM objevuje nemilý bug, a sice „zašednutí“ tlačítka pro spuštění ověření. Co s tím?

Zašedlé tlačítko ověření v BM.

V takovém případě není třeba páchat pomyslnou sebevraždu při myšlence, že člověk zůstane odkázán na support Facebooku, který i po letech pracuje ve stylu „já o koze, ty o voze“. Naštěstí existuje relativně jednoduchý trik, jak nefunkční tlačítko znova zprovoznit. Stačí postupovat pomocí jednoduchého návodu níže:

1. Přejděte na developers.facebook.com/apps

Přihlaste se pod svým facebookovým profilem, případně se „registrujte“. Dostanete se do rozhraní podobnému níže (jak je známo, jediná jistota Facebooku je změna, takže až tento článek budete číst, možná budou prvky vypadat trochu jinak).

Hurá! Teď už jsou z vás i vývojáři.
2. Klikněte na tlačítko „Vytvořit aplikaci“ a vyplňte nezbytné informace

Jednoduše pojmenujte „appku“, zanechte svůj mail a vyberte BM, kterého by se měla aplikace týkat. Samozřejmě to bude vždy BM, ve kterém máme zmiňované zašedlé tlačítko.

3. V nastavení nově vytvořené aplikace se prokliknete na proces verifikace

Po vytvoření aplikace se dostanete do jejího dashboardu. V levém menu stačí kliknout na nastavení – základní (basic). Poté už jen zascrollovat níže a ó la lá – je nám nabídnut proces verifikace BM a světe div se, najednou jde na tlačítko už i kliknout. Po prokliku se dostanete do známého prostředí nastavení BM, kde stačí proces ověření dokončit a počkat na schválení Facebooku.

Tip: Pokud nahráváte k ověření dokumenty, doporučuji v roletce zvolit jazyk dokumentů polštinu – proces bývá rychlejší a bez zbytečných zamítnutí.

To bylo opravdu jednoduché, že? 🙂 Pokud byste se přeci jen s něčím nadále trápili, neváhejte napsat do komentářů pod článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *